STATISTIKË / Kane thyen rekordin e Sheringham (FOTO LAJM)

Pëlqej
Tottenham Hotspur fitoi sot ndaj Evertonit me shifrat e thella 4-0 në "Wembley Stadium".

Një ndër faktorët për këtë sukses është sulmuesi anglez, Harry Kane që realizoi dy gola sot për Spursat.

Ai ka thyer rekordin e Teddy Sheringhamit që kishte shënuar 87 gola, ndërsa ai ka arritur në kuotën e 88-të golave dhe është vetëm 24-vjeç.

Për shërbimet e tij ka shprehur interes klubi madrilen, Real Madrid që po has shumë vështirësi në fazën e sulmit. /albeu.com/
Shtuar më 13/01/2018, ora 21:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori