STATISTIKË / Vetëm këta dy portierë e kanë mbajtur më shumë portën të paprekur në La Liga (FOTO LAJM)

Pëlqej
Barcelona edhe Atletico Madrid e kanë nisur mjaft mirë kampionat këtë sezon futbollistik 2017/18, pasi katalanasit e shohin vetën në vendin e parë dhe madrilenët e Simeones në vendin e tretë.

Në La Liga vetëm këta dy portierë e kanë mbajtur më shumë portën të papreku, dhe ata janë Marc Andre ter Stegen i Barcelonës dhe Jan Oblak i Atletico Madrid, shkruan Albeu.com.

Të dy portierët e kanë mbajtur 9-të herë kuadratin e tyre pa pësuar gol në një ndeshje. /albeu.com/
Shtuar më 12/12/2017, ora 19:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori