Stoner dominon në Japoni
Casey Stoner
Casey Stoner triumfon në Gp e Japonisë. Australiani I Ducatit bën një nisje të mirë dhe e gjen veten menjëherë në krye, për të dominuar garën më pas me xhiro të shpejta të njëpasnjëshme. Në podium hipin edhe Dovizioso që ishte nisur nga pole position dhe Rossi që I merr vendin e tretë Lorenzos pas një duelibukur në fundin e garës. I pesti Simoncelli që lë prapa Melandrin. Melandri e ka përfunduar garën I 11 përpara ish kampionit të botës Hayden.
Shtuar më 03/10/2010, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori