Strakosha në finalen e Kupës, ja si u vlerësua nga "Gazzeta dello Sport"
Thomas Strakosha ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë në derbin ndaj Romës mbrëmë, ku dhe siguroi një biletën për në finalen e Kupës së Italisë.

Portieri shqiptar është vlerësuar fajtor vetëm në golin e tretë të pësuar ndaj verdhekuqve ndaj dhe ka marrë vlerësimin 5.5 nga "Gazzeta dello Sport".

Strakosha ka shpëtuar portën në të paktën 3 raste, duke treguar se e meriton që të jetë titullar të bardhekaltrit. /albeu.com/

Shtuar më 05/04/2017, ora 09:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori