Strootman akuzon Romën: Nuk doja të ikja, më larguan me zor
Kevin Strootman, duke folur për L'Equipe, është rikthyer të flaës për lamtumirën nga Roma në verën e vitit 2018, duke zbuluar të vërtetën lidhur me transferimin e tij në Ligue 1,shkruan Albeu.com.

Një e vërtetë shumë e ndryshme nga versioni që mesfushori holandez i kishte thënë në lot për shokët dhe miqtë e tij kur po largohej nga Italia.

"Një klub mund t'ju detyrojë të largoheni, edhe nëse nuk dëshironi të largoheni, por kjo nuk më ka ndodhur në Romë".

"Rudi Garcia më thirri, sepse ai më donte mua në ekipin e tij: U ndjeva mirë, dhe pas bisedës me të, Strootman L Equipe – Roma.

"Pas pesë sezonesh tek Roma ishte koha për një aventurë të re, jam mirë në Marseillë, është një klub i madh dhe ka një tifozeri të fantastike".

Shtuar më 03/03/2019, ora 13:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori