Suarez mbretëron në garën e asistuesve
suarez9
Sulmuesi i skuadrës së Barcelonës, Luis Suarez po zhvillon një nga sezonet më të dobëta të karrierës së tij. Uruguajani numëron vetëm 3 gola të shënuara në 11 ndeshje aktivizim.

Por në skuadrën spanjolle janë të qetë pasi ai është rekordmen në disa statistika të tjera, ato të asisteve. Që nga sezoni 2015-2016, Suarez mban vendin e parë për asiste duke numëruar plot 44 të tillë, dhe lë pas vetes shokun e skuadrës, Lionel Messin.

Ndër të tjera, Luis Suarez theu rekordin e yllit të PSG, Dani Alvesh për asistet në drejtim të Messit. Ish-lojtari i Liverpool e ka asistuar Messin plot 27 herë, e thënë ndryshe një herë më shumë se ish-lojtari i katalanasve, Dani Alvesh. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 13:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori