Suarez mund të kishte qenë i Juventusit pa shkuar akoma tek Liverpool, por...
Luis Suarez do tëkishte qenë i Juventusit në vitin 2012, por Liverpooli reagoi më shpejtë në atë kohë, thotë Brendan Rodgers.

“Mendoj se te Liverpool, mund të llogaritësh gjithmonë te lojtarët kryesor, pasi je në një klub ikonë, një institucion botëror”.

“Kur shkova fillimisht aty, Luis ishte i destinuar të kalonte te Juventusi, por ne shkuam dhe biseduam me të, duke i thënë se skuadra do të ndërtohej përreth tij dhe se besojnë në kualitet që ai i ka”.

“Në sezonin e dytë, kishin rivalitetin që vinte nga Arsenali”.

“Pastaj ai vazhdoi të ketë sezone të mira dhe ne e dinim që pas atij sezoni të hatashëm që kishte, nuk do të mund ta mbanim më”, ka thënë ish-trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers./albeu.com/
Shtuar më 10/01/2018, ora 14:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori