Suarez trimfon, goli më i mirë i javës në La Liga (VIDEO)
Pëlqej
La Liga ka zbuluar më të mirët e xhiros së 19’të në La Liga, triumfuan Suarez, Asenjo dhe Olunga.

Goli i Luis Suarez është vlerësuar më i miri në La Liga për xhiron e 19’të, duke lënë pas atë goditje magjike të Lionel Messit.

Ndërsa portieri i Villarreal, Sergio Asenjo, është vlerësuar për pritjet që bëri në “Santiago Bernabeu”, veçohen ato të Ronaldos dhe Marcelos shkruan ekspres.

Kurse Michael Olunga është zgjedhur lojtari i javës, pas het-trikut që realizoi për 22 minuta në fitoren 6:0 të Gironas kundër Las Palmas.
Shtuar më 16/01/2018, ora 22:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori