Super Kupa: Milan - Sevilla 3:1 (video)
Albeu.com
Ndeshja e Superkupes mes fituesit te Liges se Kampioneve Milan dhe fituesit te Kupes se UEFA-s Sevilla mbaroi me fitoren e Milanit me rezultat 3:1. Milani ne kete finalew te madhe merr pjese per te 7-ten here nga te cilat 5 i ka fituar.

Perberja:
Milan: Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso (Emerson 73), Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf (Brocchi 89); Inzaghi (Gilardino 88)

Sevilla: Palop; Daniel Alves, Escudè (Luis Fabiano 82), Marti (Kerzhakov 65), Dragutinovic; Jesus Navas, Poulsen, Keita, Duda (Maresca 74); Renato, Kanoutè

Shikoni golat:
Shtuar më 01/09/2007, ora 11:11
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori