Super lajm nga Premier League, 0 raste me koronavirus
Pasi aprovimit të Qeverisë së Britanisë së Madhe se Premierliga mund të rifillojë gjatë qershorit, së fundmi vjen edhe një tjetër lajm i mirë për ligën angleze.

Raportimet e medieve britanike bëjnë të ditur se nga 1130 të testuar për Covid-19 në Premierligë, asnjë rezultat nuk erdhi pozitiv.

testuarit ishin lojtarët, trajnerët dhe stafi i skuadrave.

Kështu, Premierliga merr edhe një dritë të gjelbër për të ndjekur planin për rifillimin e sezonit, për të cilin tashmë pritet vetëm njoftimi zyrtar nga Premierliga.
Shtuar më 30/05/2020, ora 20:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori