Super Milan, triumfon në Skoci (VIDEO)
Milani mbosht Celtic 3-1 në Skoci dhe e nis Europa League me 3 pikët e para në grup.

Super paraqijte nga ekipi i Piolit që marshon kudo dhe nuk njeh kundërshtar. Pjesa e parë u mbyll 2-0 me golat e Krunic dhe Brahim Diaz, magjik dhe spektakolar.

Në 45′ e dyta, trajneri bëri disa ndryshime, teksa la 90 minuta debutuesin Dalot, duke ruajtur titullarët dhe me mungesa.

Por, ishte Celtic ai që goditje këndi shënoi dhe rihapi gjithçka deri kur në fund, Hauge, gjithashtu debutues në Europë me kuqezinjtë, në kundërsulm gjeti golin e parë me Milanin.

Shtuar më 22/10/2020, ora 22:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori