Super sfida Milan - Juventus, formacionet e mundshme
Raundi i 31-të i ndeshjeve në Serie A hapet sonte, me sfiduesit e titullit Lazio në Lecce dhe Juventus që udhëtojnë për t’u përballur me kuqezinjtë në Milano.

Nga ora 20:45 pritet të nis derbi i vjetër italian.

Skuadra e Stefano Pioli mund të shkaktojnë potencialisht një mërzitje për Sarrin, i cili është mëse e sigurt të startojë me Higuain.

Formacionet e mundshme:

Milan: Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Bonaventura, Calhanoglu; Ibrahimovic.

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Rugani, Bonucci, Danilo; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Higuain, Cristiano Ronaldo.
Shtuar më 07/07/2020, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori