Supergol, portieri i Jordanisë shënon nga 90 metra (VIDEO)
Golat nga portierët janë të veçantë sepse ndodhin rrallë herë. Shpesh herë jemi mësuar që ato t’i shikojmë në kufijtë e zonës së kundërshtarëve dhe zakonisht në minutat e fundit të ndeshjes.

Megjithatë ka edhe raste të rralla si ai i portierit të Jordanisë që ka bërë një gol të veçantë.

Një gol nga porta në portë. Goli vjen nga një largësi prej 90 metrash, dhe topi pas një përplasje në fushë ka kaluar sipër portierit kundërshtar duke përfunduar në rrjetë.
Shtuar më 18/11/2018, ora 19:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori