Supergoli i mesjavës vjen nga Championship (VIDEO)
Derby Country fitoi me rezultatin 2-1 ndaj Wigan me përmbysje dhe rrugën e kthesës se hapi Mason Bennet me një gol të bukur nga brenda zone, duke realizuar një kthesë elastike, që nuk e shohim shpeshherë.

Derby militon në Championship dhe drejtohet nga Frank Lampard, mirëpo kanë humbur luftën për një t’u ngjitur në Premier League pasi renditen në vend të 7-të me 54 pikë, 15 pikë larg vendit të parë.
Shtuar më 06/03/2019, ora 09:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori