Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve
Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve


Liga e Kampionëve është duke ardhur drejt fundit dhe pjesa finale e kësaj gare pritet të jetë shumë emocionuese.
Shorti i çerekfinaleve që u hodh muajin e kaluar prodhoi disa ndeshje mjaft interesante

Superkompjuteri i "TalkSport" i ka parashikuar të gjitha rezultatet deri në fund të garës.
Çerekfinalet:

Çerekfinalet:

Ajax-Juventus (Juventus fiton me rezultatpërgjithshëm 3-1 )

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 2-0

Liverpool-Porto (Liverpool fiton me rezultatpërgjithshëm 5-1)

Ndeshja e parë – 3-0

Ndeshja e kthimit – 1-2

Tottenham Hotspur-Manchester City (Manchester City fiton me rezultatpërgjithshëm 4-2)

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 3-1

Manchester United-Barcelona (Barcelona fiton me rezultatpërgjithshëm 4-2)

Ndeshja e parë – 2-1

Ndeshja e kthimit – 1-2

Gjysmëfinalet:

Manchester City-Juventus (Juventus fiton me rezultatpërgjithshëm 3-2)

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 2-1

Barcelona-Liverpool (Barcelona fiton me rezultatpërgjithshëm 4-3)

Ndeshja e parë – 2-1

Ndeshja e kthimit – 2-2

Finalja

Juventus-Barcelona 2-1


Shtuar më 05/04/2019, ora 11:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori