Superkompjuteri parashikon fituesin e Champions këtë sezon
Bayern Munich parashikohet që edhe një herë të fitojnë Champions sipas analistëve të të dhënave në FiveThirtyEight.

Bavarezët thuhet se kanë mundësi prej 33 për qind për të arritur finalen dhe 21 për qind për të ruajtur statusin e tyre të kampionit.

Sidoqoftë, parashikimet e FiveThirtyEight i kanë dhënë mundësi prej 28 për qind të shanseve që njerëzit e Pep Guardiola të arrijnë në finale dhe 16 për qind të fitojnë garën këtë sezon.

Pas Cityt vjen Liverpooli me gjasa prej 22 për qind për finalen dhe 12 për qind për të fituar garën, ndërsa Barcelona është renditur e katërta me 20 për qind gjasa për të arritur finalen dhe 11 për qind për të fituar trofeun.


I pesti është Paris Saint-Germain me 8 për qind gjasa për ta fituar Ligën e Kampionëve, Real Madridi i gjashti me 6 për qind shanse dhe Atletico Madridi i shtati me 4 për qind.

Borussia Dortmund dhe Chelsea kanë nga 3 për qind shanse për trofeun, ndërsa Interi, Manchester Unitedi, Juventusi dhe RB Leipzig nga 2 për qind.


Basaksehir

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 2%

Kualifikimi në çerekfinale: <1%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Ferencvarosi

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 5%

Kualifikimi në çerekfinale: <1%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Lokomotiva e Moskës

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 5%

Kualifikimi në çerekfinale: <1%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Midtjylland

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 8%

Kualifikimi në çerekfinale: <1%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Krasnodar

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 20%

Kualifikimi në çerekfinale: 4%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Marseille

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 19%

Kualifikimi në çerekfinale: 4%

Kualifikimi në gjysmëfinale: <1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Club Brugge

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 27%

Kualifikimi në çerekfinale: 6%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 2%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Dynamo Kiev

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 23%

Kualifikimi në çerekfinale: 57%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 1%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Rennes

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 29%

Kualifikimi në çerekfinale: 7%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 2%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Lazio

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 37%

Kualifikimi në çerekfinale: 11%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 3%

Kualifikimifinale: <1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Olympiacos

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 40%

Kualifikimi në çerekfinale: 37%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 4%

Kualifikimifinale: 3%

Ta fitojnë finalen: <1%

Shakhtar Donetsk

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 29%

Kualifikimi në çerekfinale: 10%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 3%

Kualifikimifinale: 1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Borussia Monchengladbach

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 32%

Kualifikimi në çerekfinale: 12%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 4%

Kualifikimifinale: 1%

Ta fitojnë finalen: <1%

Ajax

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 41%

Kualifikimi në çerekfinale: 14%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 4%

Kualifikimifinale: 3%

Ta fitojnë finalen: <1%

Porto

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 46%

Kualifikimi në çerekfinale: 16%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 6%

Kualifikimifinale: 2%

Ta fitojnë finalen: <1%

Zenit Saint Petersburg

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 59%

Kualifikimi në çerekfinale: 22%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 8%

Kualifikimifinale: 3%

Ta fitojnë finalen: <1%

Atalanta

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 59%

Kualifikimi në çerekfinale: 23%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 9%

Kualifikimifinale: 3%

Ta fitojnë finalen: 1%

RB Salzburg

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 40%

Kualifikimi në çerekfinale: 18%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 8%

Kualifikimifinale: 3%

Ta fitojnë finalen: 1%

Sevilla

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 71%

Kualifikimi në çerekfinale: 30%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 11%

Kualifikimifinale: 4%

Ta fitojnë finalen: 1%

Juventus

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 77%

Kualifikimi në çerekfinale: 33%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 13%

Kualifikimifinale: 5%

Ta fitojnë finalen: 2%

RB Leipzig

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 58%

Kualifikimi në çerekfinale: 29%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 13%

Kualifikimifinale: 6%

Ta fitojnë finalen: 2%

Manchester United

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 58%

Kualifikimi në çerekfinale: 29%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 13%

Kualifikimifinale: 5%

Ta fitojnë finalen: 2%

Interi

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 61%

Kualifikimi në çerekfinale: 30%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 14%

Kualifikimifinale: 6%

Ta fitojnë finalen: 2%

Chelsea

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 81%

Kualifikimi në çerekfinale: 40%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 17%

Kualifikimifinale: 7%

Ta fitojnë finalen: 3%

Borussia Dortmund

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 77%

Kualifikimi në çerekfinale: 39%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 17%

Kualifikimifinale: 7%

Ta fitojnë finalen: 3%

Atletico Madrid

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 67%

Kualifikimi në çerekfinale: 37%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 19%

Kualifikimifinale: 9%

Ta fitojnë finalen: 4%

Real Madrid

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 78%

Kualifikimi në çerekfinale: 49%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 27%

Kualifikimifinale: 14%

Ta fitojnë finalen: 7%

Paris Saint-Germain

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 82%

Kualifikimi në çerekfinale: 52%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 30%

Kualifikimifinale: 16%

Ta fitojnë finalen: 8%

Barcelona

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 94%

Kualifikimi në çerekfinale: 63%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 37%

Kualifikimifinale: 20%

Ta fitojnë finalen: 11%

Liverpool

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 92%

Kualifikimi në çerekfinale: 63%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 38%

Kualifikimifinale: 22%

Ta fitojnë finalen: 12%

Manchester City

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 95%

Kualifikimi në çerekfinale: 69%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 45%

Kualifikimifinale: 28%

Ta fitojnë finalen: 16%

Bayern Munich

Kualifikimifazën e eliminimit direkt: 89%

Kualifikimi në çerekfinale: 68%

Kualifikimi në gjysmëfinale: 49%

Kualifikimifinale: 33%

Ta fitojnë finalen: 21%
Shtuar më 02/10/2020, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori