Superkupa: Real-Atletico, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

REAL MADRID (4-3-3)
Pëlqej
Sërish derbi madrilen në Spanjë. Pasi luajtën në maj finalen e Champions League, Real Madrid dhe Atletico Madrid do të provojnë sot në fitojnë turneun e Superkupës së Spanjës.

Me Champions-in e dhjetë në xhep, Carlo Ancelotti do të provojë "Sextete", 6 tituj në një sezon gjë që e ka bërë Pep Guardiola.

Nga ana tjetër Diego Simeone do të provojë të mos përsërisë disfatën e një viti më parë kundër Barcelonës.

Ndeshja luhet në "Santiago Bernabeu" dhe starton në ora 23.00. /albeu.com/

Shtuar më 19/08/2014, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori