Ka formën e vaginës, Katari çudit botën me stadiumin e ri
Stadiumi “Al-Vakrah” në Katar është kujtuar nga komentuesit e shumtë stadiumi në “formë vagine”.

Kjo vepër e projektuar nga britanikja Dame Zaha pritet të përfundojë në vitin 2019 dhe kapaciteti i tij është 40 mijë vende.

Mirëpo e veçanta e tij nuk është forma e vagjinës, por teknologjia e tij tepër e sofistikuar që është instaluar brenda tij, e cila pritet të ulë temperaturën e tifozëve deri në 22 gradë edhe pse jashtë tij temperaturat do të jenë përcëlluese dimër e verë.

Ndërkohë Botërori 2022 për herë të parë histori do të zhvillohet në dimër për shkak të temperaturave tejet të larta në Katar. /albeu.com/


Shtuar më 29/11/2018, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori