Suprizon Mourinho: Ky është ekipi që do të fitojë Championsin këtë sezon
Jose Mourinho beson që Atletico Madrid këtë sezon mund të fitojë çdo titull të mundshëm, madje edhe Champions Leaguen.

Ish-trajneri i Real Madridit nënvizon se klubi i Simeones ka shpenzuar shumë në merkato duke u përforcuar në çdo repart të fushës.

"Atletico ka shpenzuar shumë, është e gatshme për të luftuar për Ligën e Kampionëve dhe La Liga. Është e qartë se Barcelona dhe Reali do të shpenzojnë shumë para, sepse janë në nivel të lartë. Në vitet e fundit nuk kanë harxhuar shumë para. Është koha që Atletico të tregojë vetën dhe të fitojë çdo trofe të mundshëm", deklaroi ai.

Atletico sezonin e kaluar përfundoi e dyta në La Liga, 11 pikë më pak se kampionët e Barcelonës.
Shtuar më 13/08/2019, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori