Tani është rradha e Realit të Madridit të mërzitet me Ronaldon
Futbollisti portugez është kthyer në kryeqytetin spanjoll pas Kupës së Konfederatave, por ende nuk ka folur publikisht për të ardhme e tij

Real Madrid janë të pakënaqur që Cristiano Ronaldo ka qëndruar i heshtur pas shpalljeve të fundit se ai dëshiron të largohet nga spanjollët.

Përpara portugezi u akuzua për evazion fiskal nga autoritetet në Spanjë muajin e kaluar dhe reagoi duke postuar një fotografi në Instagram me gishtin e tij mbi buzët e tij dhe një titull që lexonte: "Ndonjëherë përgjigja më e mirë është të jesh i qetë", transmeton Albeu.com.

Ditën tjetër, megjithatë, ai vendosi këmbanat e alarmit në Madrid, pasi A Bolla hodhi një bombë në faqen e saj të parë. "Ronaldo dëshiron të largohet nga Spanja", dhe vendimi u përshkrua si "i pakthyeshëm".

Larg në Kupën e Konfederatave me Portugalinë, Ronaldo u emërua Man of the Match në të tre ndeshjet e grupeve, kundër Meksikës, Rusisë dhe Zelandës së Re. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2017, ora 12:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori