Tare nuk përmbahet: Na vodhën, VAR është një skandal
Pëlqej
Pas humbjes 3-1 ndaj Torinos, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare e quajti arbitrimin më shumë se një skandal.

Në një intervistë për “Sky Sports Italia”, Tare theksoi se përdorimi i VAR-it gjatë kartonit të kuq ka shërbyer vetëm për të dëmtuar Lazion.

"Ne kemi qenë të dëmtuar dhe ne kërkojmë respekt. Ne duam qartësi se si interpretohen këto incidente. Lazio u dëmtua qartë. Ne arritëm këtë fazë pa vjedhur asgjë, duke luajtur futboll dhe me një ekip që fiton çdo pikë me përpjekjet e saj. Ne duam të jemi në kontrollin e fatit tonë pa fuqinë për ta ndryshuar lojën aq shumë. Sonte ishte një skandal i madh, në fakt më shumë se një skandal. Ne të gjithë e panë pamjet televizive dhe ju mund të shihni VAR mbi incidentin, por më pas ajo është përdorur vetëm për të dëmtuar Lazion”, tha fillimisht ai.

“Torino me meritë fitoi gjysmën e dytë kundër 10 lojtarëve, por sot Lazio u dëmtua dhe ne kërkojmë të ankohemi. Ne nuk ishim aq shumë të zemëruar me kartonin e kuq si fakti që ishte".

Çfarë ndodhi gjatë ndeshjes Lazio-Torino?

Në ndeshjen e mbrëmjes në Serinë A Lazio-Torino, sulmuesi italian Ciro Immobile, pas një kontakti me një lojtar të skuadrës mike merr karton të kuq. Arbitri e dha vendimin pasi u konsultua me sistemin VAR.
Shtuar më 12/12/2017, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori