Tatuazhi i veçantë i kapitenit të Islandës (FOTO-LAJM)

Kapiteni i Islandës, Aron Gunnarsson bashkë më skuadrën e tij do të mbahen mend gjatë për debutimin e tyre dhe për festimin spekolarë në Euro 2016.

Gunnarsson ishte ai që bëri të famshme thirrjen “Uh” të tifozëve dhe festimin e tyre duke përplasur duart gjithashtu ishte po ai që mori refuzimin e Cristiano Ronaldos për të shkëmbyer fanelën me të.

Gunnarson ka vetëm pak koha që është operuar në gju , por kjo nuk e ka ndalur që ai të jetë pjëse e skuadrës së tij në Rusia 2018.

Dashurinë për vendin e tij ai e ka shprehur edhe me një tatuazh që i mbulon pothuajse të gjithë shpinën, ku në të shihen flamuri i Islandës i rrethuar nga figura mitologjike të këtij vendi që quhen Landvaettir. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 16:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori