Taulant Xhaka drejt gjigandit turk
Taulant Xhaka ka gjasa që këtë verë të ndryshojë ekip. Mesfushori i kombëtares shqiptare pëlqehet shumë nga drejtuesit e Besiktas, të cilët kanë nisur bisedimet për ta transferuar në ekip.

"Takvim" raporton se drejtuesit e klubi turk kanë nisur kontaktet me Bazelin dhe po mundohen të mbyllin marrëveshjen për Xhakën.

Gjithashtu thuhet se edhe vetë lojtari ka dhënë miratimin e tij për të kaluar në Turqi, teksa do i pëlqente të luante për një ekip të madh si Beshiktashi në sezonin e ardhshëm.
Shtuar më 28/06/2020, ora 13:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori