Të gjitha rezultatet e Europa League (VIDEO)


U luajtën në orën 18:55, 8 sfidat e para të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Ligës së Europës, ku nuk munguan surprizat.

Interi i Antonio Kontes, ishte skuadra e vetme që triumfoi në transfertë duke mposhtu bullgarët e Ludogorets me rezultatin 0-2 falë golave të Eriksen dhe Lukakut.

Për sa i përket përballjeve të tjera, Junajtid dhe Sevija nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 në transfertë, ndërkohë Ajaks u mposht nga Getafe me rezultatin 2-0.

REZULTATET LIVE:

LUDOGORETS – INTER 0-2

Eriksen 71′ , Lukaku 90+5′

KLUB BRUZH – MAN.JUNAJTID 1-1

Denis 15′ / Marsial 36′

KLUZH – SEVIJA 1-1

Deac 58′ / El Nesiri 83′

FRANKFURT-SALCBURG 4-1

Kamada 12′ , 43′, 53′, Kostiç 56′ / Hang 85′

KOPENHAGEN-SËLLTIK 1-1

Ndoje 52′ / Eduard 14′

GETAFE – AJAKS 2-0

Deverson 37′, Kenedi 90+3′

SHAHTJOR D – BENFIKA 2-1

Alan Patrik 56′, Kovalenko 72′ / Pici 66′ (p)

SPORTING L – BASHAKSEHIR 3-1
Shtuar më 20/02/2020, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori