Të gjithë e duan yllin e Sporting Lisbonës
Bruno Fernandez po kalon një formë spektakolare tek Sporting Lisbona në kampionati portugez.

Ai ka shënaur 21 gola këtë sezon në të gjitha kompenticionet duke rënë në sy nga skuadrat më të mëdha të Europës.

Ish-mesfushori i Udineses dhe Sampdorias kërkohet nga 3 klube të mëdha Chelsea, Liverpooli dhe Milani.

Për ta lënë të lirë të largohet, klubi portugez kërkon të paktën 40 milion euro. Ndërsa Sporting i Lisbonës e bleu atë nga Sampdoria për vetëm 10 milion euro në vitin 2017. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2019, ora 14:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori