Të gjithë në Stoke City luten që Shaqiri të mbajë këtë formë fantastike
Futbollisti i Stoke Cityt, Joe Allen, shpreson që bashkëlojtari i tij Xherdan Shaqiri ta mbajë formën deri në fund të këtij edicioni.

Shaqiri është lojtar që asiston dhe shënon gola. Forma e tij na gëzon. Ne kemi nevojë që ai ta mbajë këtë formë deri në fund të këtij sezoni”, ka thënë Allen për "stokesentinel.co.uk".

Shaqiri ka shënuar shtatë gola dhe ka kontribuar me gjashtë asistime në 26 paraqitje.

Stoke po lufton për mbijetesë dhe forma e Shaqirit mund ta shpëtojë nga rënia prej ligës. /albeu.com/
Shtuar më 27/02/2018, ora 20:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori