E FUNDIT/ Tërmeti godet Shqipërinë, banorët në panik
Të lumtur dhe më një fëmijë, njihuni me gruan e Muriqit (FOTO LAJM)

Padyshim që një ndër lojtarët e momentit tek Përfaqësuesja e Kosovës dhe te Fenerbahce është Vedat Muriqi.

Muriqi është në super formë dhe golat e tij po dalin të jenë vendimtare për skuadrat paraprake dhe kjo ka bërë që në drejtim të tij të vijnë oferta nga skuadra të mëdha evropiane.

Por do të flasim për jetën e tij private që zgjon vëmendjen e publikut.

25 vjeçari është i martuar me Edibe Jorganxhiu Muriqi me të cilën kanë edhe në fëmijë.

Edibe shpesh është aktive në rrjetin e saj social në “Instagram” ku poston foto me Vedatin.Diçka interesante që kishte postuar ajo kishte të bënte me formën e sulmuesit, duke e zbuluar sekretin e gjithë kësaj.“E ushqeja me mish të papjekur”, ishin fjalët e saj.Më herët e cekëm që të dy në jetë kanë sjell një fëmijë në verën e vitit 2018.

Ata duken të lumtur me fëmijën afër tyre dhe duket se edhe ky fakt ka ndiruar në formën e mirë e futbollistit kosovarit.
Shtuar më 14/11/2019, ora 19:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori