Të pandalshëm “shqipet” shënojnë 3 gola për 3 pikët e para në grup (VIDEO)
Më fund erdhi rezultati pozitiv për kombëtaren tonë. Pas 4 humbjeve rradhazi skuadrës tonë I kishte humbur busulla që sollu edhe shkarkimin e trajnerit Panucci.

Ndeshja në Andorra duhej të fitohej patjetër për të rikthyer entuziazmin në skuadër nën drejtimin e dy trajnerëve, Bulku dhe Mema të cilat e benë mjaft mirë punën e tyre në këtë ndeshje.

Fillimisht do të shënontë Sadiku pas një topi të fituar nga gabimi portierit dhe e dërgoi topin në rrjetë në minutën e 20’.

Pjesa e dytë edhe pse ishte më pak e qetë nga kombëtarja jonë pasi I la pak më shumë terren vebdasve arritën të shënonin edhe dy gola të tjerë me dy lojytarët e ardhur nga stoli Balaj dhe Abrashi.

Fillimisht ishte Balaj që bën çdo gjë mirë duke e fituar topin avancuar e më pas shënuar më pas një goditje dënimi e goditur nga Memushaj në minutn e 96 do të devijohej nga piortieri por do të gjendej Abrashi për ta devijuar sërish në rrjetë./ albeu.com/

Shtuar më 25/03/2019, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori