Të rejat e fundit nga kampi madrilen, Navas gati, Carvajal, Kovacic dhe Bale të lënduar
Portieri i Kosta Rikës ishte jashtë fushave të trajnimit në Valdebebas të dielën dhe mund të jetë i aftë në kohë për t'u përballur me ekipin e Premier Leagues të martën.

Keylor Navas bëri një kthim në trajnimin e Real Madrid sot dhe po punon për të qenë në gjendje të luajë në kohë ndaj Tottenham Hotspur në Ligën e Kampionëve.

Portieri i Kosta Rikës u kthye nga pushimet ndërkombëtare, gjatë së cilës skuadra e tij siguroi vendin e tyre në Kupën Botërore 2018, duke mbajtur një problem të muskujve në këmbë dhe humbi fitoren 2-1 në Getafe të shtunën, duke u zëvendësuar nga Kiko Casilla, shkruan Albeu.com.

Sergio Ramos iu dha ditë pushimi pas një episodi të vjella përpara ndeshjes me Getafe që kërkonte trajtim me zgjidhje të kripur por pritet të kthehet në trajnim të hënën.

Navas u zhvillua me ritme më të ashpra gjatë seancës, duke punuar për ndalimin e goditjes dhe një-në-një dhe duket se do të jetë i aftë për të luajtur të martën.

Zidane i përmblodhi numrat me lojtarët e Castilla Belman, Jaume, Toni, Fidalgo dhe Mancebo, si dhe portierin e U-19 Moha, i cili ishte në stol në "Coloseum".

Dani Carvajal, i cili u diagnostikua javën e kaluar me një problem të zemrës, mungon bashkë me Mateo Kovacic dhe Gareth Bale, të cilët janë duke u shëruar nga lëndimet e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2017, ora 19:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori