Të rejat e fundit nga Tottenham përreth lojtarëve të dëmtuar
Danny Rose do të jetë një emër i papritur në mesin e zëvendësuesve të Tottenham të mërkurën pasi u vlerësua i aftë për t'u përballur me Real Madridin në Ligën e Kampionëve.

Mbrojtësi i majtë është anashkaluar që nga fundi i janarit dhe vetëm kohët e fundit u kthye në trajnimin e ekipit të parë, së bashku me shokët e tij, shkruan Albeu.com.

Ben Davies mbetet i mënjanuar përmes sëmundjes, me Jan Vertonghen që zëvendëson të shtunën me fitore 1-0 ndaj Bournemouth, por Mousa Dembele ka udhëtuar edhe pas gati një muaji dhe i pezulluar, Dele Alli është bashkuar me grupin.

"Unë mendoj se Danny Rose do të jetë në stol", tha Pochettino në faqen zyrtare të klubit.

"Ndoshta ai nuk është i aftë të luajë që nga fillimi, por për të ndihmuar ekipin.


"Mousa Dembele është këtu dhe Dele dëshironte të vinte për të qëndruar me ekipin dhe ne kemi disa lojtarë të dëmtuar si Lamela ende duke u rikuperuar dhe Victor Wanyama që preferuan të qëndrojnë në Londër.

"Ne i ftojmë ata të vijnë dhe të qëndrojnë me grupin sepse mendoj se është një lojë e rëndësishme dhe të kemi mundësinë të qëndrojmë të gjithë së bashku.

"Është shumë mirë për ekipin, është mirë për të pas gati dhjetë muaj larg. Gjithmonë është e rëndësishme që lojtari të fillojë të ndjejë përsëri se ai mund të përfshihet dhe të jetë pjesë e ekipit".

Rose nuk ka paraqitur për Spurs qëkur dëmtoi gjurin e tij në fund të janarit, me të ardhmen e tij në Tottenham dyshim pasi kritikoi ashpër strukturën e pagave të klubit dhe transferimin e planeve gjatë verës. /albeu.com/
Shtuar më 16/10/2017, ora 19:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori