Telashe në Spanjë, lojtarët nuk pranojnë uljen e pagave
Lojtarët e skuadrave spanjolle janë duke hapur telashe.

Lojtarët e skuadrave spanjolle assesi nuk po pajtohen që të kenë reduktime në paga, në kohën e krizës së Covid19.

‘Sport’ shkruan se kapitenët e skuadrave të divizionit të parë dhe të dytë kanë ngritur zërin kundër reduktimit në paga.

Takimi mes kapitenëve dhe kryetarit të Unionit të Lojtarëve të Spanjës ka përfunduar me refuzimin e lojtarëve ndaj masave, të cilat janë aplikuar në disa klube të La Liga dhe La Liga 2.

Barcelona është një nga skuadrat që ka marrë vendimin për reduktim të pagave. Mbetet të shihet nëse diçka do të ndryshohet mbi këtë çështje.
Shtuar më 29/03/2020, ora 08:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori