Telashe për Tuchel, dyshja Icardi-Sarabia mungojnë ndaj Man.United
PSG ka njoftuar se dyshja Mauro Icardi dhe Pablo Sarabia nuk janë të gatshëm për sfidën e radhës ndaj Manchester Unitedit.

Të dy lojtarët ishin të lënduar në stërvitje, ndërsa ende s’janë shëruar plotësisht.

Argjentinasi shkaku i lëndimit këtë edicion ka humbur 11 nga 16 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat.

Kurse, Sarabia në stërvitjen e fundit ka pasur probleme muskulore, andaj më shumë mundësi do mungojë gjithashtu.

Lojtarët e tjerë që do mungojnë janë Julian Draxler dhe Juan Bernet, kurse në dyshime mbesin Thilo Kehrer, Marquinhos dhe Layvin Kurzawa.
Shtuar më 30/11/2020, ora 20:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori