E FUNDIT/ Milani nuk i ndahet Interit, kuqezinjtë mundin Romën por dëmtohet Ibra (
Tërbuni ndal Laçin, Bylis thyen Vllazninë
Janë zhvilluara para pak minutash dy ndeshjet e para në Superligë. Tërbuni ndali Laçin, ndërkohë që Vllaznia u thye keqazi në Ballsh.
Tërbuni e Laçi janë ndalur në barazim 1­1 në sfidën e luajtur në Pukë, teksa të dy golat e shënuar janë realizuar në pjesën e parë të takimit.

Ka qenë Laçi fillimisht ai që ka gjetur golin e avantazhit me anë të Mustafës në minutën e 41, ndërsa vendasit janë kundërpërgjigjur me anë të Dhramit që shënon në shtesën e pjesës së parë.

Bylisi arriti një fitore të vuajtur me Vllazninë në Ballsh. Ekipi mallakastiotët triumfoi me rezultatin 3 – 1, duke dhënë shenja shperse për të mbijetuar në Kategorinë Superiore dhe duke u shkëputur nga fundi tabelës. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2015, ora 16:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori