Tërmet te Arsenali, ylli i skuadrës mbyll sezonin (VIDEO)
Mbrojtësi Arsenali Hector Bellerin do të mungojë nëntë muaj, teksa u dëmtua rëndë gjatë ndeshjes ndaj Chelseat, shjkruan Albeu.com.

Bellerin sapo kishtë lënë pas një lëndim në muajin dhjetor po fati nuk është me të. Ai u largua me barrelë në ndeshjen kundër Chelseat ku Topcinjtë fituan 2-0.

Spanjolli ka këputur ligamenet e gjuri dhe pritet të rikthehet në fillm të sezonit të ardhshëm. Një humbje e rëndë kjo për Arsenalin që në një sezon kaq të ngjeshur dot ti duhet të pa mbrojtësin titullar.

"Mund të konfirmojë se gjatë ndeshjes sonë të shtunën ndaj Chelseat, Hectori i këputi ligamentet e gjurit të majtë", thuhet në njoftimin e Arsenalit.

"Hectori do të operohet për ta shëruar lëndimin në ditët në vazhdim. Procesi i rehabilitimit pritet të zgjasë mes gjashtë deri në nëntë muaj, prandaj Hector nuk do të luajë më këtë sezon", thuhet më tej në njoftim zyrtar. /albeu.com/

Shtuar më 22/01/2019, ora 14:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori