Tërmeti dëmton stadiumin e Dinamo Zagreb
Termeti që ka goditur Zagrebin e Kroacisë, në ora 06:23 të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, kurse ka pasur edhe disa persona të lënduar.

Në mesin e ndërtesave të mëdha të dëmtuara, është edhe stadiumi i Dinamo Zagrebit “Maksimir”.Në raportimet e medieve kroate, shihen disa thyerje dhe plasaritje që kanë ndodhur në arenën e futbollit në Zagreb. Dëmet materiale, i ka konfirmuare edhe Dinamo e Zagrebit me anë të një njoftimi për media, ku ka treguar për disa thyerje dhe plasaritje të pjesëve të ndryshme të stadiumit.

Sipas klubit kroat, të gjitha dëmet që janë bërë, janë evidentuar dhe i janë dorëzuar organeve kompetente, të cilat pritet të bëjnë edhe një inspektim për të parë nga afër gjendjen.
Shtuar më 22/03/2020, ora 17:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori