Terry: Nuk largohem nga Chelsea
Albeu.com
Kapiteni i Chelseat, John Terry, u ka dhënë fund spekulimeve disajavëshe në lidhje me të ardhmen e tij, duke thënë se do t’i qëndrojë besnik skuadrës aktuale.Manchester City është shumë i interesuar për të fituar shërbimet e mbrojtësit anglez, saqë i ka ofruar një pagë rekorde për të veshur fanellën e ‘pasanikëve’.

Mirëpo, në fund 28-vjeçari ka heshtur spekulimet duke thënë se do të vazhdojë të luajë në Stamford Bridge dhe nuk do të ndërrojë fanellë.

“Së fundmi ka pasur shumë spekulime në lidhje me të ardhmen time, prandaj dëshiroj ta pastroj këtë gjë njëherë e përgjithmonë”.

“Unë i jam përkushtuar plotësisht Chelseat dhe gjithmonë ka qenë kështu. Po ashtu, Chelsea gjithmonë ma ka bërë të qartë se nuk e ka në plan të pranojë ndonjë ofertë për mua”, shkruan në deklaratën e Terryt në faqen zyrtare të Bluve.
Shtuar më 27/07/2009, ora 00:09
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori