Teuta bën goditjen e parë në merkaton e janarit
Bojan Gjorgievski është lojtari më i ri i Teutës. Klubi durrsak ka zyrtarizuar transferimin mbrojtësit 25-vjeçar, i cili mësohet se ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën e Teutës.

Mbrojtësi i krahut të djathë cilësohet si një element me shumë eksperiencë. Ai e ka nisur karrierën e tij në kampionatin maqedonas te skuadra e Vardarit. Më pas aventura e tij është spostuar edhe në klube të tjera si Metalurgu i Shkupit dhe në kampionatin bjellorus tek skuadra e Bate Borisov.

Momentalisht Gjorgievski ishte pjesë e ekipit të Macava Sabac në kampionatin serb. Pas largimit të teknikut Gugash Magani duke emëruar në vend të tij, Stavri Nica, drejtuesit e Teutës kanë nisur dhe punën e tyre për përforcimin e skuadrës, ku sigurisht pritet të pasohet edhe me emra të tjerë në ditët në vazhdim./albeu.com/
Shtuar më 06/01/2018, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori