Teuta bën mrekullinë ndaj Lushnjës, ka shpresa për mbijetesë (VIDEO)

Teuta ka arritur të marrë një fitore të madhe sot duke mposhtur Lushnjën me shifrat 2-3.

Lushnjarët e mbyllin pjesën e parë në avantazh me dy golat e shënuar nga Canka në minutat e 14'-të dhe 34'-të.

Në minutën e 45'-të Teuta fiton një penallti dhe e finalizon në gol, dhe kështu hapet sfida.

Por durrsakët në pjesën e dytë futen me synim për një mrekulli të madhe.

Rezultati barazohet në minutën e 49'-të ku Gjeorgjevski fut topin në rrjetë.

Goli i fitores shënohet në minutën e fundit të takimit nga një goditje dënimi të ekzekutuar nga Dediç në 93'-të.

Pas kësaj fitoreje të madhe Teuta renditet në vendin e 9 me 26 pikë, ndërsa Lushnja në vendin e 10 me 10 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2018, ora 16:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori