Teuta "zbret" Skëndërbeun në vendin e pestë
Pëlqej
Teuta ka mposhtur Skëndërbeun me rezultatin 2-0 në "Niko Dovana" në javën gjashtë të Superligës Shqiptare.

Dy golat e takimit u shënuan që në pjesën e parë nga Peposhi dhe Krasniqi.

Kampionët pozicionohen momentalisht në vendin e gjashtë me 10 pikë edhe pse janë 1 pikë larg vendit të parë.

Ndërsa Teuta është në vendin e tetë me 7 pikë po ap sa Laçi.

Flamurtari, Partizani dhe Tirana janë në kuot të barabartë pikësh 11 dhe ndiqen nja Kukësi dhe Skëndërbeu me nga 10-ë.

Vllaznia (-3 pikë) është në vend të gjashtë më 8 pikë.

Teuta dhe Laçin kanë nga 7 pikë. Ndërsa mbyllin tabelën Apollonina me 4 pikë dhe Elbasani me 0 pikë.
Shtuar më 27/09/2014, ora 21:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori