Tevez nuk ka ndërmend të pensionohet, rinovon kontratën me Boca
Ikona argjentinase e futbollit, Carlos Tevez, nuk po planifikon që të pensionohet nga bota e futbollit. Madje, lojtarin nuk e sheh të mbaruar as skuadra e tij.

Sipas raportimeve të ‘TyC Sports’, Boca i kanë ofruar skuadrës së Tevez një vit vazhdim kontrate.

Sulmuesi argjentinas tashmë është 36 vjeç dhe pritet të marrë vendimin final për të ardhmen e tij në ditët në vazhdim, me kontratën e tij që skadon më 30 qershor.

Boca do t’i jap Tevezit opsionin e vazhdimit për gjashtë muaj, nëse skuadra kualifikohet për Copa Libertadores 2021.
Shtuar më 23/06/2020, ora 13:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori