Milani arrin marrëveshjen me yllin e Marseille
Milan po përgatit terrenin për një lëvizje interesante.

Raportime nga Spanja dhe Franca shkruajnë për një marrëveshje verbale mes AC Milan dhe Florian Thauvin.

Lojtari i Marseille do të jetë pa kontratë sezonin e ardhshëm dhe Milan synon ta afrojë atë në ‘San Siro’.

Lojtari anësor nuk është shprehur i gatshëm që të nënshkruajë vazhdimin e kontratës.

Thauvin është 27 vjeçar dhe ka 10 paraqitje me skuadrën kombëtare të Francës, ku edhe ka shënuar një gol.

Karrierën lojtari e ka kaluar duke veshur fanellën e Marseille dhe Newcastle United. Lojtari lidhej gjatë verës me një kalim te Roma, por Milan me gjasë do të jetë destinacioni i tij.
Shtuar më 10/10/2020, ora 18:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori