“The Rock” ftohet nga WWE në Smackdown
WWE “World Wrestling Entertainment” është një nga sportet më të ndjekura në Amerikë por jo vetëm pasi, numëron mijëra tifozë nga e gjithë bota madje edhe nga Shqipëria.

Në tetor të këtij viti ky sportshoë do të këtë edicioni e 1.000 të programit “SmackDaën” dhe përë të bërë sa më emocionuese këtë ka vendosur të rikthejë disa legjenda të këtij sporti.

Një nga të ftuarit mësohet se është edhe Dëayne Johnson tashmë aktor i suksesshëm në “Hollyëood” por dikur ka qënë pjesë e WWE me pseudonimin “The Rock”.

Herën e fundit që “The Rock” konkurroi në një kompeticion të “WWE”-së ishte në programin “WrestleMania 32”, të zhvilluar në vitin 2016. /albeu.com/
Shtuar më 31/08/2018, ora 16:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori