"The Sun" zbulon skandalin: Yjet e Arsenalit përdorin drogë

Gazeta prestigjoze “The Sun” ka zbuluar një skandal të vërtetë teksa futbollistët e Arsenalit, festojnë në parti duke përdorur drogë dhe Alkol. Ngjarja sipas prestigjozes ka ndodhur në muajin gusht, shkruan Albeu.com.

parti kanë marë pjesë disa nga yjet e Arsenalit Ozil, Pierre-Emerick Aubameyang, Mustafi, Kolasinac, Lacazetë, Mkhitaryan. Gjithashtu në parti morën pjesë dhe 7 vajza duke thelluar dhe më shumë skandalin.

"Ozil dukej tapë, nuk qëndronte dot në këmbë dhe një moment u duk sikur humbi ndjenjat dhe iu desh të ulej. Një lojtar i ri u nxit nga të tjerët të provonte drogën dhe ai u bë edhe më keq".

Ndërkohë Arsenali i humbi dy ndeshjet e para në kampionatin anglez ndaj Manchester City dhe Chelsea, ky skandal me sa duket ka ndikuar tek lojtarët duke shfaqur rendimetin e dobët në skuadër në fillim të sezonit.

Sipas "The Sun" Klubi Arsenalit pritet të marë masa ndaj lojtarve, ku nuk përjashtohet pezullimi. /albeu.com./


Shtuar më 07/12/2018, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori