Theu këmbën me Irlandën, ja sa i kushton FIFA-s dëmtimi i tij
FIFA do të paguajë një dëmshpërblim të madh për dëmtimin horror të mbrojtësit të Irlandës, Seamus Coleman, i cili të premten theu këmbën në përballjen kundër Uellsit

20 minuta nga fundi i sfidës, Teylor, bëri një ndërhyrje shumë të ashpër duke i shkaktuar dëmtimin e rëndë që do t'i kushtojë më shumë se 6 muaj jashtë fushave.

FIFA për këtë rast ka detyrime që të paguajë skuadrën ku aktivizohet lojtari i dëmtuar me një shumë të hollash si dhe shpenzimet për operacionin. Institucioni më i rëndësishëm do t'i paguajë 50 mijë euro në javë lojtarit irlandez./albeu.com/


Shtuar më 27/03/2017, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori