Thomas Vermaelen, belgu i dytë i Barcelonës
Pëlqej
Thomas Vermaelen, mbrojtësi i cili pritet të zbarkojë sot në Katalunjë për t'iu bashkuar ekipit të Luis Enriques, do të jetë mbrojtësi i dytë belg që vesh fanellën blaugrana.

I pari ka qënë Fernand Goyvaerts, futbollist i Barcelonës në vitet 1962-1965, para se të kalonte te Real Madrid (1965-67) dhe te Elche (1967-68). Në sezonin 1964-65 ai u zgjodh edhe "Lojtari më i mirë i huaj i La Ligas".

Thomas Vermaelen do të lerë Arsenalin për të shkuar në "Camp Nou" për shumën e 19 milionë eurove. /albeu.com/Shtuar më 09/08/2014, ora 10:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori