Tifozët e Bayern lobojnë për Kosovën
Topi i njohur i fotografit të famshëm kosovar, Blerim Uka, mbrëmë shëtiti stadiumin e Bayern Munchen "Allianz Arena". Në ndeshjen mes Bayern Munchen dhe Wolsfburg, e vlefshme për gjysëmfinalet e Kupës së Gjermanisë, topi i famshëm që ka ndihmuar dhë ndihmon pranimin e Kosovës në UEFA, ishte në duart e tifozëve bavarezë.

Foton zyrtare nga kjo ngjarje e ka përcjellë "Indeksonline", me anë të fotografit Bujar Gashi.

Ky top me përmbajtje të madhe, u bë i famshëm nga fotografi Blerim Uka i cili e prezantoj atë në ngjarje të mëdha sportive, ndërsa e mbajtën në dorë edhe figura të shquara të sportit botëror. /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2013, ora 15:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori