Tifozët e Bayernit zgjedhin golin e shqiptarit si më të bukurin e muajit tetor (VIDEO)
Faqja zyrtare e klubit më të madh në Gjermani, Fc Bayern Muchen” ka prezantuar fituesin e çmimit "Goal of the month", e që këtë herë është ai i shqiptarit Leon Dajaku.

Super goli i Dajakut i shënuar kundër Braunschweigut në tëtor ishte një ndër golat më të bukur të këtij viti.

Leoni me një supergoditje nga gjysma e fushës arrin ta gjejë golin në stil "alla" Xabi Alonso, shkruan Indeksonline.

Dajaku është pjesë e shpresave të Bayernit dhe po bën paraqitje dinjitoze, asgjë më kuriozitet, ashtu si gjithandej në Evropë.
Shtuar më 13/11/2019, ora 11:27
Boss
e Mërkurë 13 Nëntor 2019, Ora 13:21
Po cfar emri eshte ky leon ore bastard?! Leon apo ne shqip Luan!!!!
Oh kulturen e gabelve jau shkerdhevsha edukaten e pshurrt..!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori