Tifozët e Besiktas i dërgojnë selam Skënderbeut (FOTO LAJM)

Fitorja e Skënderbeut ndaj Sportingut të Lisbonës, historike për ekipin korçar dhe futbollin shqiptar në përgjithësi, ka gëzuar jashtë mase edhe tifozët e Besiktas.

Ekipi nga Stambolli ka shanse të mëdha kualifikimi për në fazën tjetër të Europa League pasi tashmë numëron 6 pikë, 2 më shumë se Sportingu dhe raundin e ardhshëm, më 26 nëntor, pret Skënderbeun në shtëpi, ndërsa portugezët luajnë në transfertën e vështirë të Moskës, raporton Portali Albeu.

Kjo gjë ka gëzuar shumë tifozët turq, të cilët kanë falenderuar ekipin korçar në rrjetet sociale, duke përdorur edhe komente të tipit: "Faleminderit vëllezërve shqiptarë". /albeu.com/
Shtuar më 06/11/2015, ora 10:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori