Tifozët presin shumë prej tij, Koeman i njofton se nuk e ka në plan
Një ‘bombë’ tjetër te Barça, kjo me përmbajtje sportive. Ronald Koeman i ka komunikuar orët e fundit Riqui Puig se nuk e ka atë në plan për sezonin e ardhshëm, raporton Rac1.

Mesfushori i talentuar, i cili ka mbetur jashtë listës për trofeun Gamper këtë të shtunë kundër Elche, duhet të kërkojë një ekip nga këtu deri në fund të merkatos.

Holandezi i ka komunikuar Riquit se ai nuk hyn në planet e tij për sezonin që do të fillojë dhe prandaj gjëja më e përshtatshme është që ai të largohet, e cila ishte një surprizë për lojtarin, i parë nga tifozët dhe një pjesë e klubit si një nga premtimet më të mëdha nga La Masia.

Riqui, i cili nuk u pëlqye as nga Valverde, pa se si statusi i tij ndryshoi me ardhjen e Quique Setién, megjithëse paraqitjet e tij me ekipin ishin të parregullta.

Ai ishte i kënaqur me debutimin që i dha Quique por gabimi i tij në Ibiza bëri që të mungonte disa ndeshje.

Me kalimin e kohës, ai fitoi hapësirën e tij derisa startoi kundër Celta dhe Atlético de Madrid dhe në tre ndeshjet e fundit në kampionat. Kundër Napolit dhe Bayernit ai nuk luajti.
Shtuar më 19/09/2020, ora 16:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori