Tifozëve do tu ndalohet alkooli dhe të bërtiturat kur të rikthehen në stadium
Me 2 dhjetor Premier League do të lejoj numër të limituar të tifozëve të rikthehen në stadiume.

Por, rikthimi i tifozëvestadiume do të jetë nën rregullat të rrepta kundër përhapjes së Covid-19.

"Sportsmail" raporton se një dokument që i është dërguar klubeve thuhet se tifozëve në stadium do të ju ndalohet të këndojnë, bërtasin ose të pinë alkool.

Në stadiumet e nivelit të parë, do të lejohen 4 mijë tifozë, kurse në nivelin e dytë do të lejohen 2 mijë tifozë.

Shtuar më 24/11/2020, ora 12:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori